Zachowania psa, które świadczą o tym, że coś się dzieje

Gorszy dzień może mieć nie tylko człowiek, ale również i pies. Nawet najbardziej szczęśliwy zwierzak czasami chodzi osowiały. Każdy właściciel bardzo to przeżywa i pragnie jak najszybciej rozweselić pupila i mu pomóc w tym trudnym czasie. Jest to kłopotliwe zarówno dla opiekuna, jak i samego pupila.

Zachowanie psa świadczące o tym, że coś się dzieje

Kiedy nasz pupil zmienia swoje zachowanie, np. jest smutny, osowiały, wydaje nam się zaniepokojony, zaczynamy się martwić. Do głównych zachowań psa świadczących o jego zmianie nastroju należą głównie: brak apetytu, brak reakcji na zaproszenie do zabawy, pupil niechętnie wychodzi na spacery, nie cieszy się na widok ulubionego przysmaku, jest mniej ruchliwy niż zwykle, unika z nami kontaktu.

O czym świadczy zmiana zachowania u psa

Psy nie potrafią mówić ludzką mową, dlatego porozumiewają się z nami za pomocą mowy ciała. Zmiana zachowania u naszego pupila może świadczyć o pogorszeniu się jego stanu zdrowia. Przez zmianę swojego zachowaniu pies sygnalizuje nam, że coś się dzieje. Może oznaczać to ból w jakimś miejscu, rozwijanie się choroby lub pogorszenie samopoczucia. Należy uważnie obserwować naszego pupila. W przypadku, kiedy nie zaobserwujemy zmiany zachowania, powinniśmy udać się do weterynarza. Należy mu powiedzieć wszystko co do tej pory zaobserwowaliśmy, ponieważ może to ułatwić wystawienie diagnozy. Nie zawsze jesteśmy w stanie odczytać większości sygnałów, które wysyła nam pupil, jednak nawet te najmniej znaczące mogą okazać się kluczowe do wystawienia opinii przez weterynarza.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *