Niedoczynność tarczycy objawy

Tarczyca jest bardzo ważnym organem, który odpowiada za pracę układu nerwowego i prawidłowy wzrost organizmu. Odpowiada również za samopoczucie, a jej zaburzone funkcjonowanie może powodować u nas senność i niepokój. Niedoczynność tarczycy charakteryzuje się wytwarzaniem mniejszej ilości hormonów w stosunku do zapotrzebowania organizmu.

Objawy niedoczynności tarczycy

Niedoczynności tarczycy mogą towarzyszyć następujące objawy, takie jak uczucie zmęczenia i senność, problemy z koncentracją i zapamiętywaniem, osłabienie mięśni, wypadanie włosów, zniszczone paznokcie, uczucie zimna, które może występować nawet w ciepłym pomieszczeniu, wzrost masy ciała, niskie ciśnienie krwi, zmienność nastrojów, spadek odporności. U kobiet może również występować nieregularność cyklu miesiączkowego. Jeżeli dostrzegasz u siebie powyższe objawy, udaj się do lekarza w celu wykonania badań.

Niedoczynność tarczycy zalecenia

W przypadku niedoczynności tarczycy zaleca się stosowanie odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Dodatkowo warto stosować odpowiednią dietę, bogatą w witaminy i składniki mineralne, które są istotne w prawidłowej pracy tarczycy, takie jak jod, selen i magnez. Dla prawidłowego funkcjonowania narządu są również ważne witaminy z grupy B, a także witamina C, D3 i E. Należy jeść 4-5 posiłków dziennie co 3-4 godziny. Ważne jest aby posiłki spożywać regularnie. Warto unikać cukru, słodyczy, słodkich napoi, a także fast foodów.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *