Napełnianie klimatyzacji – dowiedz się, na czym polega

Upalny dzień, słońce świeci w oczy i grzeje niemiłosiernie – to idealna pogoda dla plażowicza, ale dla kierowcy niekoniecznie. Wielogodzinna jazda, a nawet krótka przejażdżka z domu do pracy może okazać się trudna i wyjątkowo nieprzyjemna, jeśli akurat przestanie działać funkcja chłodzenia w aucie. Może to oznaczać poważną awarię, ale często jest to sygnał, że pora udać się do serwisu na napełnianie klimatyzacji. Na czym polega taka usługa? Kto ją dla nas wykona? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej.

Napełnianie klimatyzacji – jak to działa?

Za prawidłowe funkcjonowanie klimatyzacji odpowiedzialny jest tzw. czynnik chłodzący. Wraz z upływem czasu, jego zapas kurczy się. Za jego zniknięciem stać mogą również nieszczelności pojawiające się w układzie. Rozwiązaniem jest nabijanie klimatyzacji, czyli po prostu uzupełnienie chłodziwa, oczywiście po tym, kiedy już naprawimy ewentualne urazy mechaniczne, które mogą być odpowiedzialne za wyciek. Ile trwa taka operacja? Zajmie to około pół godziny do godziny. W tym czasie mechanik pozbędzie się z układu pozostałości czynnika, zajmie się sprawdzeniem szczelności, a także wtłoczeniem nowego chłodziwa. To bardzo istotne, aby podczas wykonywania usługi brać pod uwagę zalecenia producenta urządzenia. Dzięki informacjom w nich zawartym będzie wiadomo, jaką ilość substancji zastosować podczas nabijania.

Nabijanie klimatyzacji w Toruniu – dokąd się udać?

Procesu jakim jest nabijanie klimatyzacji nie powinniśmy wykonywać samodzielnie. Jest to zadanie dla fachowca, który posiada odpowiednie certyfikaty uprawniające do wykonywanie tego typu prac. Wykwalifikowany mechanik będzie też w stanie ocenić, kiedy konieczne jest uzupełnienie czynnika. Być może niezbędne okażą się inne czynności naprawcze, takie jak np. regeneracja sprężarki czy standardowe odgrzybianie. Przyczyny dysfunkcji mogą być w końcu rozmaite, a my nie zawsze jesteśmy w stanie je prawidłowo zdiagnozować. Napełnianiem klimatyzacji w Toruniu zajmuje się ta firma https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/klimatyzacja-samochodowa. Warto dowiedzieć się więcej o świadczonych przez nią usługach.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *