Kolczyk w nosie

Jak poprawnie dbać o świeży kolczyk w nosie?

Kolczyk w nosie jest bardzo popularny i coraz więcej ludzi się na niego decyduje. Nos przekuwają sobie zarówno kobiety i mężczyźni. Przekłucia w nosie noszą nazwę septum, czyli przebicie środkowej chrząstki nosa, nostril, kolczyk, który znajduje się po prawej lub lewej stronie, a także bridge – przekłucie skóry nosa na wysokości oczu.. W ostatnim czasie popularne stały się łączone kombinacje wszystkich przekłuć. Większość osób nie zdaje sobie jednak sprawy, jak poprawnie dbać o świeże przekłucie.

Po przekłuciu

Gojenie się rany w nosie zazwyczaj trwa od 4 do 6 miesięcy, jednak wszystko zależy od prawidłowej pielęgnacji i naszego organizmu. Przez pierwsze tygodnie będziemy odczuwać ból i pieczenie, rana może dodatkowo krwawić. Nasz nos będzie opuchnięty i zaczerwieniony, dodatkowo będzie bardzo wrażliwy na dotyk. Z czasem opuchlizna zniknie. Aby jednak zniknęła ona szybciej możemy robić okłady z kory dębu lub szałwii.

Jak zachować higienę kolczyka w nosie?

Kiedy nasz kolczyk w nosie się goi, bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny, aby nie wdało się zakażenie. Należy przemywać nasze przekłucie do trzech razy dziennie roztworem z soli fizjologicznej. Świeżego przekłucia możemy dotykać tylko czystymi rękami. Podczas pielęgnacji naszego przekłucia trzeba pamiętać aby unikać preparatów z alkoholem. Nie powinniśmy przesadzać z nadmierną pielęgnacją, ponieważ może to źle wpłynąć na gojąca się ranę. Należy również unikać alkoholu i papierosów, chodzenia na basen, a także zadbać o nasze samopoczucie.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *