Klatka dla chomika

Czym kierować się przy wyborze klatki dla chomika?

Wybór odpowiedniej klatki dla chomika może być nie lada wyzwaniem. Jest to miejsce gdzie stworzenie spędza większość swojego życia, bawi się i mieszka. Ważne jest jej wyposażenie, a także wielkość. Oto czym należy się kierować przy wyborze.

Wygląd klatki dla chomika

Większość osób, które kupują klatkę dla chomika nie wie jak powinna ona wyglądać. Może nam się wydawać, że nie powinna być ona duża, ponieważ zwierzątko jest malutkie. Nic bardziej mylnego. Jeżeli nasz mały przyjaciel nie będzie miał wystarczającej przestrzeni może to negatywnie wpłynąć na jego zachowanie. Może stać się dziki i agresywny. Klatka dla chomika powinna być wielopiętrowa, aby nasz pupil się w niej nie nudził. Piętra powinny być wykonane z płaskiej powierzchni, po której łatwo będzie mógł się poruszać. Chomiki lubią zakopywać się w trocinach i tworzyć system tulei, dlatego dno klatki powinno być wypełnione dużą ilością trocin.

Wyposażenie klatki dla chomika

W klatce dla chomika przede wszystkim powinny się znaleźć dwie miski na suchą i mokrą karmę, a także dodatkowe naczynie do picia wody. Nasz chomik musi mieć miejsce do spania, dlatego warto wyposażyć mu klatkę o mały drewniany domek. Będzie też on dla niego schronieniem, w którym może się chować. W klatce dla chomika powinny się znajdować zabawki, takie jak tunele lub kołowrotek. Takie atrakcje zapewnią maleństwu odpowiednią ilość ruchu i zaspokoją jego potrzebę wędrowania. Dzięki takiemu wyposażeniu chomik będzie miał wszystko co niezbędne.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *