Jak jedzą pizzę Włosi? Sprawdź pizzę w Fordonie!

Jedząc pyszną, aromatyczną pizzę prosto z pieca, aż trudno nie przenieść się myślami do Włoch i pomyśleć o jego mieszkańcach. Czy Włosi jedzą pizzę inaczej niż Polacy?

Jak prawidłowo jeść pizzę?

Cóż, nie każdy był we Włoszech i nie każdy jadł tam pizzę w mieszkańcami tego kraju. Dlatego często zastanawiamy się jak ją zjeść zgodnie ze sztuką?

Otóż Włosi jedzą pizzę inaczej niż Polacy. Przede wszystkim, nie używają do niej sztućców. Nóż służy im tylko do pokrojenia pizzy w trójkąty zaraz po wyjęciu jej z pieca.

Według zasad, taki trójkąt pizzy przed włożeniem do ust, należy złożyć na pół, aby zabezpieczyć się przed pobrudzeniem odzieży spadającymi z pizzy dodatkami.

Należy wiedzieć, że zasady savoir vivre mówią o tym, iż konsumpcję pizzy należy zacząć od czubka oderwanego od niej trójkąta. Nawet jeśli przepadasz za chrupiącą, wypieczoną skórką – wypada ją zostawić niezjedzoną na talerzu.

Chociaż w pierwszej chwili może wydawać się nam to nieestetyczne, a nawet niehigieniczne, to zasady głoszą, że każdy trójkąt jedzonej pizzy należy maczać w ulubionym sosie. Pamiętaj – nie smaruj pizzy sosem! To nie jest w dobrym tonie.

Szukasz dobrej pizzerii? Najlepsza pizza w Fordonie!

Pizzę można jeść w przytulnych wnętrzach pizzerii, kupić ją w galerii handlowej, okienku na ulicy lub zamówić do domu. Nie jest tajemnicą, że najlepsza pizza wypiekana jest w Fordonie – dzielnicy Bydgoszczy. Dlatego udostępniamy link: https://pizzeria-twojesmaki.pl/lokalizacje/fordon. To pizzeria o kilku lokalizacjach, oferująca wiele smaków, w tym również pizze vege. Zamówisz ją też na telefon lub z odbiorem osobistym. Co ważne, złożenie zamówienia najlepszej pizzy w Fordonie zajmuje mniej niż 3 minuty. W menu tej pizzerii można znaleźć tradycyjne ciasto włoskie, ale też grubsze – amerykańskie. Z pewnością wybierzesz pizzę, jaką lubisz i na jaką masz akurat ochotę.

Nie musisz jeść pizzy jak rodowity Włoch, ważna jest Twoja przyjemność!

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *