Doniczki do rozsad i ich rola w ogrodnictwie

Rośliny, co jakiś czas wymagają rozsadzenia. Do tego służą doniczki na rozsady. Posiada je każdy ogrodnik. Wykonane są ze specjalnych materiałów. Zapewniają roślinom odpowiedni rozwój. Dobrą ich jakość zapewniają uznani producenci. Dowiedz się wszystkiego o tego rodzaju doniczkach, czytając poniższy tekst.

Dobre warunki wzrostu rośliny w doniczce do rozsady

Odpowiednie miejsce dla rośliny to jej dobry rozwój. Właśnie dlatego ważnym elementem, który spełnia tutaj rolę, jest doniczka do rozsady. Czasem ich funkcję pełnią małe paletki. Mają one tak zwane oczka, które nadają się do rozcięcia, na mniejsze paletki lub maleńkie doniczki. Doniczki torfowe są bardzo wygodne, gdyż nie trzeba wyciągać z nich rośliny. Torf po czasie rozkłada się w podłożu, użyźniając glebę. Chroni korzenie, zmniejszając ryzyko ich uszkodzenia.

Rozsadę trzeba przygotować w lutym lub marcu. Należy wyścielić doniczkę lub odpowiedni pojemnik przed wysiewem nasion. Przeniesienie do szklarni lub innego ciepłego miejsca, będzie chronić roślinę przed chłodem. Nikomu nie trzeba przypominać o należytej pielęgnacji. Po upływie odpowiedniego czasu przenosimy roślinę, do gleby. Doniczki powinny być lekkie i wygodne w czasie przenoszenia.

Większe doniczki na rozsady nadają się do warzyw większych, ponieważ muszą być one trzymane w cieple, przez dłuższy czas, zanim przeniesiemy je na zewnątrz. W sprzedaży znajdują się doniczki plastikowe, z których można korzystać wiele razy. Posiadają specjalne otwory, które umożliwią niezaleganie niepotrzebnej wody w doniczce. Kupisz je tutaj https://www.dampo.pl/kategoria-produktu/ogrod/doniczki/. Jakość produktu zapewniają uznani producenci.

Kształt i odpowiednia wielkość to ważne cechy

Różne kształty i rozmiary to cecha doniczek do rozsady. Są one niezbędne do rozmnażania i przygotowywania sadzonek. Do swojego ogrodu możesz zakupić taką, jaka odpowiada Ci najbardziej. Mały rozmiar doniczki sprawdza się przy mniejszych warzywach, większy przy dużych. O rozmiarze i kształcie zadecydujesz, więc sam.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *