Apteczka samochodowa – niezbędnik kierowcy

Kierowanie pojazdem to przywilej, na który należy zasłużyć, starając się o prawo jazdy. Powodem, dla którego nie każdy może usiąść za kółkiem, jest ogromna odpowiedzialność, jaką kierowcy ponoszą za swoje i cudze życie. Jednak nawet ci, którzy wyjątkowo uważają na drodze, mogą nie uniknąć wypadku lub być świadkiem takiego zajścia. Apteczka samochodowa jest dodatkowym zabezpieczeniem, które warto posiadać w takiej sytuacji.

​Apteczka samochodowa – obowiązkowa czy nie?

Powodem, dla którego niektórzy niesłusznie rezygnują z trzymania apteczki samochodowej, jest brak obowiązku posiadania takowej w aucie. Chociaż niektórych może to zaskoczyć, polskie prawo nie uwzględnia jej w obowiązkowym wyposażeniu samochodu. Jednak zdrowy rozsądek podpowiada, że jak najbardziej warto mieć apteczkę pod ręką, chociażby ze względu na to, jak wiele czasu niektórzy z nas spędzają za kółkiem.

​Apteczka samochodowa – dlaczego powinieneś ją mieć?

Prawo nie nakazuje posiadania apteczki samochodowej, jednak na każdym z nas, bez względu na to, czy prowadzimy czy nie, ciąży obowiązek udzielenia pierwszej pomocy. Bezczynne przyglądanie się ofiarom nieszczęśliwych wypadków jest więc nie tylko nieetyczne, ale również niedozwolone. Dlatego też warto być przygotowanym i nie tylko wiedzieć jak wykonać resuscytację czy ułożyć poszkodowanego w pozycji ustalonej bocznej, ale również umieć wykonywać podstawowe opatrunki i posiadać do tego odpowiednie wyposażenie. Zwłaszcza że nigdy nie wiemy, kiedy to my lub bliska osoba, będziemy takiej pomocy potrzebować.

​Apteczka samochodowa – zadbaj o jej wyposażenie

Co powinno znajdować się w apteczce samochodowej? Przede wszystkim opatrunki indywidualne, plastry, opaski elastyczne, chusty opatrunkowe, chusta trójkątna, kompresy, nożyczki, rękawice winylowe oraz koc ratunkowy. Te akcesoria warto uzupełnić również o podręcznik pierwszej pomocy z wykazem numerów ratunkowych. Taką apteczkę znajdziemy tutaj https://www.supermarketstrazacki.pl/category/apteczki. Warto zainteresować się całą kategorią produktów i zwrócić uwagę także na apteczkę rowerowo-motocyklową, jeśli samochód nie jest naszym jedynym środkiem transportu.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *