1,5 procenta podatku – decyduj o swoich pieniądzach

Szacuje się, że około połowa Polaków, rozliczających się z urzędem skarbowym, przekazuje swoje wsparcie do organizacji pożytku publicznego. W słynnej akcji 1,5 procenta podatku biorą udział po to, aby pomagać, ale także korzystać ze swoich przywilejów. Decyzja, na co pójdzie ta pozornie niewielka kwota, należy do podatnika.

1,5 procenta podatku – jak możesz go przekazać?

Na czym polega coroczna akcja związana z rozliczeniami podatkowymi? Chociaż pewną część naszych zarobków musimy oddawać do budżetu państwa, dostajemy także możliwość zdecydowania, na co pójdzie część przekazywanej kwoty. 1,5 procenta podatku to nie dużo, jeśli myślimy o jednorazowej wpłacie, jednak kiedy zbierają się datki od milionów Polaków, na konta organizacji pożytku publicznego trafiają pokaźne kwoty i realnie pomagają ich podopiecznym. Co więcej, sam proces jest zaskakująco prosty. Wystarczy znać numer KRS i wyliczyć przekazywaną kwotę, po czym wpisać ją w odpowiednim okienku. Jeśli rozliczamy się internetowo, nie musimy nawet rachować. Wystarczy sam nr KRS, który bez problemu sprawdzimy w sieci na stronie internetowej danej fundacji. Nie musimy samodzielnie przelewać pieniędzy ani wyciągać ich z portfela. Urząd za nas upewni się, że trafią one tam, gdzie chcieliśmy.

1,5 procenta podatku – komu możesz pomóc?

Swoje wsparcie w akcji 1,5 procenta podatku przekazujemy na organizacje pożytku publicznego. Pod taką nazwą kryją się instytucje, które działają dla publicznego dobra, a nie po to, aby zarobić. Ich cele mogą być różne, od leczenia chorych po walkę z biedą, jednak niezmienne jest to, że starają się sprawić, aby nasza rzeczywistość była lepsza. Decyzję, do kogo trafią pieniądze z corocznej inicjatywy, rząd pozostawia podatnikom. Warto więc wskazać cel, który jest nam bliski. Jeśli zamiast wspierać organizację, wolimy mieć świadomość, że pomogliśmy konkretnej osobie, możemy wskazać konkretnego podopiecznego jako cel szczegółowy. Więcej o akcji przeczytamy tutaj https://procent.rehabilitacjaopole.pl/. Warto dowiedzieć się, jak to wygląda od strony stowarzyszenia zajmującego się rehabilitacją.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *